Koulutus ja seminaarit

Erten etävinkit: Porinapiiri – avointa keskustelua sekä vertaisten tukea lanulaisille

Koululaisten kesälomat alkavat ja päiväkodit hiljentyvät. Kirjastojen lanu-työtä tekevilläkin on ehkä pian aikaa hengähtää. Mitä jäi lukuvuodesta mieleen? Kokeilitko jotain uutta? Onnistuitko jossakin erityisen hyvin? Kaipaatko kollegoilta vertaistukea tai ratkaisuehdotuksia johonkin hankalaan tilanteeseen?

Nyt on hyvä tilaisuus päästä keskustelemaan muiden samaa työtä tekevien kanssa. Jaettuna ilot tuntuvat suuremmilta ja murheet pienemmiltä.

Voit myös antaa palautetta ja kehitysehdotuksia meille Erteläisille. Kuulemme mieluusti mihin toimintaan kaivattaisiin tukea ja mistä aiheista toivottaisiin koulutusta tai esittelyjä esimerkiksi etävinkeille.

Nappaa mukaan kuppi kuumaa ja tule mukaan linjoille!

Huom! Näitä etävinkkejä ei tallenneta.

Ilmoittaudu mukaan tästä linkistä!

Sijainti
Teams
Alkaa
Päättyy
Organisaatio
Lasten ja nuorten lukemista ja lukutaitoa edistävien kirjastopalvelujen valtakunnallinen erityistehtävä
Koulutuksen tai seminaarin aihe