Yhteystiedot

Helsingin kaupunginkirjasto

Kirjastopalvelujohtaja Katri Vänttinen, katri.vanttinen@hel.fi 040 554 8861

Kehittämispäällikkö Matti Sarmela, matti.sarmela@hel.fi, 0400 940 884

Erityissuunnittelija Aija Laine, aija.laine@hel.fi, 040 650 3238

Viestinnän suunnittelija Päivi Litmanen-Peitsala, paivi.litmanen-peitsala@kirjastot.fi040 334 9483

Joensuun kaupunginkirjasto

Kirjastopalvelujohtaja Suvi Pirnes-Toivanen, suvi.pirnes-toivanen@joensuu.fi

AKE-informaatikko Vesa Liminka, vesa.liminka@joensuu.fi050 432 3294

Kuopion kaupunginkirjasto

Kirjastotoimenjohtaja Päivi Savinainen, paivi.savinainen@kuopio.fi044 718 2311

Lähipalvelu- ja aluepäällikkö Heli Muhonen, heli.muhonen@kuopio.fi044 718 2353

Lahden kaupunginkirjasto

Kirjastotoimenjohtaja Marja Malminen, marja.malminen@lahti.fi, 050 559 4098

Kirjastopalvelukoordinaattori Hanna Pitkänen, hanna.pitkanen2@lahti.fi, 044 482 6071

Sisältökoordinaattori Hanna Huovinen, hanna.huovinen@lahti.fi, 044-4826154

Mediakasvatuskoordinaattori Inka Jousea, inka.jousea@lahti.fi, 044-4826153

Oulun kaupunginkirjasto

Kirjastopalvelujohtaja Jouni Pääkkölä, jouni.paakkola@ouka.fi, 050 361 8109

Kirjastopalvelupäällikkö, alueellinen kehittämistehtävä, Heidi Karhu, heidi.karhu@ouka.fi, 044 703 7330

Porvoon kaupunginkirjasto

Kirjastopalveluiden päällikkö Malin Hollmen, malin.hollmen@porvoo.fi

Palveluesimies Jan Nyström, jan.nystrom@porvoo.fi040 596 0592

Informaatikko Leila Juusola, leila.juusola@porvoo.fi040 676 1456

Informaatikko Anne Suvanto, anne.suvanto@porvoo.fi040 663 7588

AKE-asioiden yhteinen sähköposti ake-porvoo@porvoo.fi

Rovaniemen kaupunginkirjasto

Vs. kirjastotoimenjohtaja Pasi Rantanen, pasi.rantanen@rovaniemi.fi, 0505762604

Erikoiskirjastonhoitaja Leena Kinnunen, leena.kinnunen@rovaniemi.fi, 040 591 8923

Tampereen kaupunginkirjasto 

Kirjasto- ja kansalaisopistoyksikön johtaja Pirkko Lindberg, pirkko.lindberg@tampere.fi, 0400 985 991

Koordinaattori Jarkko Rikkilä, jarkko.rikkila@tampere.fi, 040 800 7828

Projektisuunnittelija Salla Hyökki, salla.hyokki@tampere.fi040 800 7821

Turun kaupunginkirjasto

Kirjastopalvelujohtaja Rebekka Pilppula, rebekka.pilppula@turku.fi, 050 590 7691

Palvelupäällikkö Asko Autio, asko.autio@turku.fi050 577 1939

Informaatikko Anne Heino, anne.ma.heino@turku.fi, 044 907 2932

Vaasan kaupunginkirjasto

Kulttuuri- ja kirjastotoimenjohtaja Marita Ahola, marita.ahola@vaasa.fi, 040 521 1863

Kirjastotoimen apulaisjohtaja Marja Mikola, marja.mikola@vaasa.fi, 040 169 4438

Vastaava palvelusuunnittelija Jimmy Pulli, jimmy.pulli@vaasa.fi040 191 6578

Palvelusuunnittelija Anneli Haapaharju, anneli.haapaharju@vaasa.fi040 149 5924