Mikä klassinen musiikki soi S-Pankki mainoksessa?
Vastaus
Vastaajamme eivät valitettavasti tunnistaneet kappaletta.
Kommentit
Oliskohan Pjotr Tšaikovskin baletista Joutsenlampi ?
Tällaisiin kysymyksiin voi vastata pelkällä sähköpostilla. Kysymyksen tarkoitus on vain tuoda näkyvyyttä mainokselle. Ei ole kirjaston tehtävä paikata heikkoa mainosbudjettia ilmaiseksi.
Ihan oikeasti ainakin minua kiinnostaa monenkin mainoksen musiikkikappaleet (en ole kysyjä). Useimmat on nimenomaan tehty vartavasten, mutta joissakin voi olla lainattujakin. Ei pidä aina olla niin kapeakatseinen.
Olen liittynyt Elantoon 70-luvulla ja edelleen jäsen. MInusta on vastenmielistä se, että kirjaston kysymyspalstaa käytetään mainostamiseen tällä tavalla.
Aika absurdilta tuntuu minusta ajatus, että vanha mainoskampanja, joka alkoi jo viime elokuussa, ja joka tässä välissä on jo mm. ehtinyt saada vuotuisen Voitto-mainoselokuvakilpailun pääpalkinnon, tarvitsisi nyt yhdeksän kuukauden kuluttua yhtäkkiä lisää näkyvyyttä Kysy kirjastonhoitajalta -palstan kautta. Kun käytettävissä on Instagram, Facebook jne.
Täällä on kyllä aina välillä mainoksia, mutta ne tulevat kommentteina eivätkä kysymyksinä; niissä mainostetaan jotakin hyvin paljon pienimuotoisempaa kuin isoa tunnettua pörssiyhtiötä; ja niissä on myös linkki mainostettavaan asiaan. S-Pankin mainokset löytyvät mm. YouTubesta, mutta kysymyksessä ei ollut mitään linkkiä mihinkään, mikä myös osaltaan tukee tulkintaa, että kyseessä oli aito Kysy kirjastonhoitajalta -palvelun käyttäjän kysymys.
Kommentoi vastausta