Suomen Kirjastoseuran kirjastoautotyöryhmä

Kirjastoautotyöryhmä on Suomen kirjastoseuran alainen työryhmä, jonka tehtäviin kuuluu kirjastoautopäivien järjestäminen, kirjastoautotoiminnan kehittäminen ja kirjastoautoväen etujen ajaminen. Työryhmän jäsenet vuosina 2019-2021:

Sanna Kuosa, puheenjohtaja (sanna.kuosa(at)lahti.fi)

Marja Alatalo, Muonio (marja.alatalo(at)muonio.fi)

Teemu Hiltunen, Turku (teemu.hiltunen(at)turku.fi)

Teppo Seppinen, Kouvola (teppo.seppinen(at)kouvola.fi)

Sari Snickeri, Pori (sari.snickeri(at)pori.fi)

Jari Vainiomaa, Saarijärvi (jari.vainiomaa(at)saarijarvi.fi)